FujiFilm X70

04 září, 2016

Díky firmě Fujifilm, která mi zapůjčila kapesní reportážní foťák Fuji X70, mohu napsat tuhle uživatelskou recenzi s ukázkami fotek. Měl jsem možnost ho vyzkoušet především na fotbalovém Euro ve Francii, ale také na chatě.fuji-x70

Na rovinu, tenhle foťák není to pravé pro začátečníky. Proč? Protože má pevné sklo, se kterým nelze zoomovat. Popravdě by to bylo pro začátečníky naopak dobré, protože nemožnost zoomovat by hned od začátku nutila fotografa přemýšlet o kompozici a pracovat s tím, co je dostupné. Každý ale ze začátku chce možnost zkoušet, přibližovat a učit se spíše se zoomem.

X70 má vše, co pokročilý fotograf od foťáku vyžaduje. Skvělé ovládání otočnými voliči pro všechny parametry (čas – clona – iso), kvalitní objektiv s nízkou světelností a APS-C čip, který se do kompaktních fotoaparátů tolik nedává a používá se většinou u zrcadlovek. Foťák se ovládá pohodlně a rychle i díky dotykovému výklopnému displeji. Displej je perfektní a vlastně nic jiného nezbývá, protože Fuji X70 postrádá hledáček.

Barvy FujiFilmu jsem zdůraznil už při recenzi X30 a i zde jsem nadšený. Barevné podání fotek a vestavěné filtry s lehkým nádechem různých kinofilmů jsou skvělé.

Foťák sliboval rychlé ostření, ale toto se Fuji nepodařilo. Často se mi stalo, že foťák vůbec nezaostřil. Další problém ostření je, že při namáčknutí spouště x70 zaostří kam chceme a domáčknutím uděláme fotografii. Když chceme ale ihned bez namáčknutí a bez přeostření pořídit druhou fotografii, pak to prostě nejde a foťák znovu ostří a znovu pomalu. Takže pořídit dvě, tři nebo více fotek za sebou je velmi obtížné. Vylhal jsem se z toho jen tak, že jsem si jedno z programovacích tlačítek nastavil jako aretaci ostření a musel ho při focení držet.

Abych to shrnul, tak necelých 20 000 Kč mi přijde docela dost na to, že foťák má pár nedostatků, které třeba jiné a levnější fotoaparáty mají jako samozřejmost.
Pokud bych se vešel do nějakých 13 000 Kč, pak bych si tenhle foťák klidně koupil. Můj aktuální kapesní foťák Lumix LX100 (16 000 Kč) ale nepředčil.

Tady se mrkněte na několik fotek pořízených foťákem FujiFilm X70.

 

Podobné články

Fujifim X-PRO 3 minirecenze

Fujifim X-PRO 3 minirecenze

MINIRECENZE FUJIFILM X-PRO 3 Když Fujifilm představil svou myšlenku X-PRO3, říkal jsem si, že to asi nebude foťák pro mě. A pak mě oslovili, zda bych té nové X-PRO3 nedělal ambasadora. Pár minut jsem váhal a pak řekl, ať mi ho dají do ruky, že si ho chci vyzkoušet,...

číst více
Peak Design Leash (novinka)

Peak Design Leash (novinka)

PEAK DESIGN - LEASH (novinka od PD) V úterý ráno představil www.peak-design.cz skvělý ramenní popruh Leash. Bezvadná dyzajnovka a ke všemu ještě super funkční věc. Peak Design má teda...

číst více
Fotky z telefonu na FB v plné kvalitě – MyAlbum

Fotky z telefonu na FB v plné kvalitě – MyAlbum

Těm, kdo jsou hákliví na kvalitu fotek na FB může pomoct tahle jednoduchá aplikace. Pokud jste si všimli, tak fotky nahrané oficiální aplikací na FB ztráceji kvalitu, jsou mírně rozpadlé a rozostřené. S touhle aplikací se tomu vyhnete. Aplikace je jednoduchá a zdarma,...

číst více

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírej nové články a akce na presety

Odebírej nové články a akce na presety

Nebudu Tě moc často otravovat, ale když tu bude něco zajímavýho, dám Ti vědět.

Děkuji za podporu!