FujiFilm X70

04 září, 2016

Díky firmě Fujifilm, která mi zapůjčila kapesní reportážní foťák Fuji X70, mohu napsat tuhle uživatelskou recenzi s ukázkami fotek. Měl jsem možnost ho vyzkoušet především na fotbalovém Euro ve Francii, ale také na chatě.fuji-x70

Na rovinu, tenhle foťák není to pravé pro začátečníky. Proč? Protože má pevné sklo, se kterým nelze zoomovat. Popravdě by to bylo pro začátečníky naopak dobré, protože nemožnost zoomovat by hned od začátku nutila fotografa přemýšlet o kompozici a pracovat s tím, co je dostupné. Každý ale ze začátku chce možnost zkoušet, přibližovat a učit se spíše se zoomem.

X70 má vše, co pokročilý fotograf od foťáku vyžaduje. Skvělé ovládání otočnými voliči pro všechny parametry (čas – clona – iso), kvalitní objektiv s nízkou světelností a APS-C čip, který se do kompaktních fotoaparátů tolik nedává a používá se většinou u zrcadlovek. Foťák se ovládá pohodlně a rychle i díky dotykovému výklopnému displeji. Displej je perfektní a vlastně nic jiného nezbývá, protože Fuji X70 postrádá hledáček.

Barvy FujiFilmu jsem zdůraznil už při recenzi X30 a i zde jsem nadšený. Barevné podání fotek a vestavěné filtry s lehkým nádechem různých kinofilmů jsou skvělé.

Foťák sliboval rychlé ostření, ale toto se Fuji nepodařilo. Často se mi stalo, že foťák vůbec nezaostřil. Další problém ostření je, že při namáčknutí spouště x70 zaostří kam chceme a domáčknutím uděláme fotografii. Když chceme ale ihned bez namáčknutí a bez přeostření pořídit druhou fotografii, pak to prostě nejde a foťák znovu ostří a znovu pomalu. Takže pořídit dvě, tři nebo více fotek za sebou je velmi obtížné. Vylhal jsem se z toho jen tak, že jsem si jedno z programovacích tlačítek nastavil jako aretaci ostření a musel ho při focení držet.

Abych to shrnul, tak necelých 20 000 Kč mi přijde docela dost na to, že foťák má pár nedostatků, které třeba jiné a levnější fotoaparáty mají jako samozřejmost.
Pokud bych se vešel do nějakých 13 000 Kč, pak bych si tenhle foťák klidně koupil. Můj aktuální kapesní foťák Lumix LX100 (16 000 Kč) ale nepředčil.

Tady se mrkněte na několik fotek pořízených foťákem FujiFilm X70.

 

Podobné články

VILTROX 75MM F1,2

VILTROX 75MM F1,2

Před 14 dny se mi pod ruce dostal nový objektiv značky Viltrox pro fotoaparáty Fujifilm. Konkrétně šlo o objektiv 75mm f1,2 s AF. Asi tady nechci psát konkrétní specifikace, které se uvádějí v návodech a na krabičkách. Rád bych ale napsal pár slov z pocitu vlastního...

číst více
recenze ViewSonic ColorPro VP2785-4K Color Monitor

recenze ViewSonic ColorPro VP2785-4K Color Monitor

Menší recenze skvělého monitoru nejen pro fotografyMám možnost testovat monitor od firmy Viewsonic a určitě bych Vám rád sdělil svoje první dojmy. Když mi z firmy Viewsonic zavolali, že mi monitor zapůjčí, chvíli jsem váhal. Já si totiž nikdy na žádný monitory...

číst více
inShot I Jak stříhám video v iPhonu a iPadu?

inShot I Jak stříhám video v iPhonu a iPadu?

Říkal jsem si, že bych mohl zase po nějaký době napsat krátký článek. Jak jste si u mě na instagramu všimli, fotky často prokládám krátkými videi z toho jak fotím, nebo upravuji fotky. Strašně dlouho jsem hledal nástroj, kterej bude umět rychle, jednoduše stříhat...

číst více

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *