Španělsko – Česká republika 1:0 očima fotografa

Po dlouhé době čekání je to tady, první zápas se Španěly. Bydlíme v Tours, ale hraje se v Toulouse, takže den před zápasem, tedy v neděli, brzy ráno vyrážíme autem směr Toulouse. Čeká nás 550km cesty.

Po příjezdu následuje obhlídka stadionu a tisková konference českého týmu, pak se ubytujeme na jednu noc v hotelu. Druhý den sice hrajeme až v 15hod, ale na stadionu musíme být mnohem dřiv, takže po snidani už letíme směr tiskové středisko.IMG_20160613_134400

Tady od Canonu dostávám na vyzkoušení fotoaparát 1DX s objektivem 400mm a to je teda kousek 🙂
Zápas mi moc nepomohl, převahu mělo Španělsko a nebylo tolik osobních soubojů a ani gólových radostí, které mám osobně nejraději.

Dostal jsem přidělené místo, kde budu sedět, seznámil se s foťákem a šlo se na věc. No… nic moc po hodině držení nového foťáku něco kloudnýho vyfotit, ale posuďte sami.

Zde je galerie pár fotek ze zápasu. Popravdě nejsem moc spokojený a doufám, že v dalších zápasech se mi podaří udělat lepší snímky, tak mi držte palce.

Expoziční hodnoty všech fotografií jsou podobné. Aby byl obraz ostrý a nerozmazaný, používal jsem rychlý čas závěrky. Čas byl kolem 1/2000s f/3,2 iso:300

Test foťáku vyšel na výbornoou, tak uvidíme, jestli budu mít tu možnost i u dalšího zápasu.

Teď 550km zpět… už jsem zase na hotelu a píšu tenhle blog. Jsou 2 ráno a jdu spát. Zítra dopoledne je trénink a nesmím tam chybět.

Je něco o čem bych měl napsat, zajímá vás něco konkrétního? Dej vědět 🙂 Díky