Něco se chystá… chcete blog?

Květen 30, 2016

 

Nový web, nová doména… Ale chtělo by to něco navíc.

Poslední dobou mi často píšete o rady, jaký foťák si koupit. Jak fotit lépe, jak upravuji fotky a čím jsem tu a tu fotku vyfotil. Tak za prvé, líp fotit vás prostě nenaučím 🙂 Jednak k tomu nemám kompetence a jednak je potřeba mít něco málo v sobě. Článek je určený všem, koho zajímá focení a budou chtít znát třeba recenze na foťáky, které sám zkusím.

S čím ale můžu poradit, je třeba výběr foťáku, také se můžu podělit o své vlastní zkušenosti a o to, co jsem se naučil většinou sám, anebo pochytil od svých kolegů. Je nutné dodat, že konkurence a kolegové, kteří fotí často lépe než já, jsou pro někoho, kdo se učí, hodně důležití. Kritika je potřebná, i když někdy se moc dobře nesnese… Znám to moc dobře, když mi někdo z ostřílených fotografů okomentuje fotku s tím, že to radši nemám ani zveřejňovat 🙂 Nenechte se proto odradit komentářema a foťte, foťte a foťte, co to dá.01

Jen se pak zamyslete při výběru fotek – méně je někdy více. Dříve měly moje galerie po zápasech nebo akcích s kamarády desítky až stovky fotek. Nyní vytvářím galerie kolem 30 fotek z jednodenní akce. Pro kamarády občas dávám fotek více,  aby se tam našel každý.

Těmito blogy bych vám chtěl přiblížit život fotografa a občas pomoci při rozhodování nebo učení se něčeho nového.

Mám pro vás hotové (ale nezveřejněné) zatím dvě recenze foťáků “do kapsy” Fuji film X30 (12000kč) a Lumix DMC-LX100 (17900kč) a jednu zajímavou aplikaci do telefonu pro někoho, kdo by rád nahrával z telefonu na FB fotky bez ztráty kvality.

Do budoucna sesmolím článek o mém názoru na výběr prvního fotoaparátu nebo na základy focení, které převezmu z již hotových článků profesionálů. Ty by měl znát každý, kdo se chce focení více věnovat a investovat do foťáku nemalou korunu. Pokusím se vytvořit i video-tutorial pro začátečníky, jak jednoduše a základně upravit fotky v lightroomu nebo photoshopu.

Budu rád za vaše tipy na články. Co by se vám hodilo vědět nebo co byste si rádi přečetli.

Komentujte, pište…
Ani jsem netušil, kolik času zabere napsat takovou blbost, jako blog, tak doufám, že ti, komu se rady hodí, to ocení, a rejpalové budou držet klapačku…  Vlasně né, negativa jsou dobrý pro posun dál! 🙂 A spisovatel ze mě stejně nebude.
13316895_1172782029428009_6467900917101910872_o

Podobné články

SK SLAVIA x INTER MILÁN / LIGA MISTRŮ

SK SLAVIA x INTER MILÁN / LIGA MISTRŮ

SK SLAVIA x INTER MILAN / LIGA MISTRŮ V této galerii najdete také záběry mimo samotnou hru. Soustředil jsem se i na emoce fanoušků a nestandardní záběry. Tak se bavte a připomeňte si, jak Slavia konkuruje TOP týmům na světě. další mé fotky na...

číst více
ČESKO x SEVERNÍ IRSKO 2:3

ČESKO x SEVERNÍ IRSKO 2:3

ČESKO x SEVERNÍ IRSKO 2:3 Dvě rozdílné půle. První nám moc nevyšla, ale docela důležité bylo, že se z toho kluci nepo.. zabrali a v druhém poločase byli lepší. další mé fotky na instagramu @blackartcz

číst více

0 komentáøù

Odebírej nové články a akce na presety

Odebírej nové články a akce na presety

Nebudu Tě moc často otravovat, ale když tu bude něco zajímavýho, dám Ti vědět.

Děkuji za podporu!