Něco se chystá… chcete blog?

30 května, 2016

 

Nový web, nová doména… Ale chtělo by to něco navíc.

Poslední dobou mi často píšete o rady, jaký foťák si koupit. Jak fotit lépe, jak upravuji fotky a čím jsem tu a tu fotku vyfotil. Tak za prvé, líp fotit vás prostě nenaučím 🙂 Jednak k tomu nemám kompetence a jednak je potřeba mít něco málo v sobě. Článek je určený všem, koho zajímá focení a budou chtít znát třeba recenze na foťáky, které sám zkusím.

S čím ale můžu poradit, je třeba výběr foťáku, také se můžu podělit o své vlastní zkušenosti a o to, co jsem se naučil většinou sám, anebo pochytil od svých kolegů. Je nutné dodat, že konkurence a kolegové, kteří fotí často lépe než já, jsou pro někoho, kdo se učí, hodně důležití. Kritika je potřebná, i když někdy se moc dobře nesnese… Znám to moc dobře, když mi někdo z ostřílených fotografů okomentuje fotku s tím, že to radši nemám ani zveřejňovat 🙂 Nenechte se proto odradit komentářema a foťte, foťte a foťte, co to dá.01

Jen se pak zamyslete při výběru fotek – méně je někdy více. Dříve měly moje galerie po zápasech nebo akcích s kamarády desítky až stovky fotek. Nyní vytvářím galerie kolem 30 fotek z jednodenní akce. Pro kamarády občas dávám fotek více,  aby se tam našel každý.

Těmito blogy bych vám chtěl přiblížit život fotografa a občas pomoci při rozhodování nebo učení se něčeho nového.

Mám pro vás hotové (ale nezveřejněné) zatím dvě recenze foťáků „do kapsy“ Fuji film X30 (12000kč) a Lumix DMC-LX100 (17900kč) a jednu zajímavou aplikaci do telefonu pro někoho, kdo by rád nahrával z telefonu na FB fotky bez ztráty kvality.

Do budoucna sesmolím článek o mém názoru na výběr prvního fotoaparátu nebo na základy focení, které převezmu z již hotových článků profesionálů. Ty by měl znát každý, kdo se chce focení více věnovat a investovat do foťáku nemalou korunu. Pokusím se vytvořit i video-tutorial pro začátečníky, jak jednoduše a základně upravit fotky v lightroomu nebo photoshopu.

Budu rád za vaše tipy na články. Co by se vám hodilo vědět nebo co byste si rádi přečetli.

Komentujte, pište…
Ani jsem netušil, kolik času zabere napsat takovou blbost, jako blog, tak doufám, že ti, komu se rady hodí, to ocení, a rejpalové budou držet klapačku…  Vlasně né, negativa jsou dobrý pro posun dál! 🙂 A spisovatel ze mě stejně nebude.
13316895_1172782029428009_6467900917101910872_o

Podobné články

ŠTĚPÁN A NASŤA – SVATBA

ŠTĚPÁN A NASŤA – SVATBA

Tuhle svatbu jsem si fakt moc užil. Se Štěpánem a Nasťou jsme se se neznali a přišli na mě přes instagram. Během prvních minut co jsme se ráno seznámili, tak jsem ale poznal, že jde o výjimečné lidi. Hodný, sympatický a pozitivně naladěný pár to dokazoval celý den. Už...

číst více
ADAM A TERKA – SVATBA

ADAM A TERKA – SVATBA

Adam mi napsal před 14 dny na instagramu, že si jeho fotograf udělal něco s nohou. No a to je něco pro mě a moje plánování max 14 dní dopředu. Tak jsem Adamovi a Terce kejvnul a včera ráno už frčel směr za Třebíč až na konec světa. Dneska jsem dofinišoval fotky a tady...

číst více

0 komentáøù

Odebírej nové články a akce na presety

Odebírej nové články a akce na presety

Nebudu Tě moc často otravovat, ale když tu bude něco zajímavýho, dám Ti vědět.

Děkuji za podporu!