fbpx

První trénink českého týmu a novináři na Euru

09 června, 2016

Navenek nejsou moc vidět, ale jejich práci vidí každý z vás. Je jedno, zda to je fotbal, hokej, nebo jakákoliv jiná sportovní i nesportovní událost.

Ukážu vám, jak vypadá pohled novinářů a na novináře, kteří dokumentují ME pro vás diváky. Patřím do mediálního týmu reprezentace, který má na starost přibližovat dění ne Euru veřejnosti. Ve Francii jsou ale desítky dalších českých novinářů, pracujících pro různá média. Česká Televize, iSport, deník Sport, iDnes, Radiožurnál a plno dalších. Pro ty je tu zřízený mediální dům, který leží přímo u tréninkového stadionu českého týmu. Novináři tu mají spousta pracovních míst, bannery pro rozhovory na kameru i sál pro tiskové konference.

Novináři přijíždí pár dní před příjezdem týmu a jsou puštěni si prohlédnout hotel hráčů, tréninkové prostory, nebo šatnu týmu. Vzniknou první foto a video-reportáže. Pak všichni čekají na příjezd fotbalistů, aby pořídili první rozhovory, fotky a záběry.

PŘIDEJ SI MĚ NA FB: www.facebook.com/blackartcz

Je tady první trénink. Ten měli novináři i veřejnost volně přístupný. Novináři, aby si udělali dostatek fotografií a záběrů. Většina tréninků je pak uzavřena, nebo pro média otevřena prvních 15 minut. Na tento trénink se přišly podívat necelé 4 tisíce, většinou místních, lidí.

Po tréninku následují mediální aktivity, kdy se novinářům věnují vybraní hráči v mediálním domě. Zde se odehrávají tiskové konference, rozhovory na kameru, nebo na diktafony pro rádia a noviny.

Po rozhovorech náš tým společně s novináři pracuje na rozhovorech a fotkách. Když dopracuje poslední novinář, nebo v předem určený čas zavíráme tiskové centrum a opouštíme stadion.

Díky dlouhému času jsem docílil světlé fotky i v úplné tmě. Vlajky jsou pohybem rozmazané. K takové fotce potřebujete stativ. Stačí nějaký malý, já používám gorillapod. Dobré je pak nastavit si samospoušť, aby jste si do foťáku nedrkli při focení. Podobné nastavení lze použít na jakékoliv focení v noci, kde nehýbete foťákem. Dají se takto fotit například i blesky.

Je 1h ráno a jdem spát.. dobrou 🙂

Chcete další report? Tak sdílejte.

PŘIDEJ SI MĚ NA FB: www.facebook.com/blackartcz

díky

pozn.: všechny fotografie v článku jsou foceny FujiFilm X70

fujifilm_16499150_x70_digital_camera_black_1210899

Podobné články

DAKAR 2021

DAKAR 2021

Celkem obsáhlá galerie mých fotek z Dakaru, kde jsem mohl letos s celým fototýmem MCH PHOTO pracovat. Hlava a zakladatel MCH PHOTO Marian Chytka, RedBull fotograf Jirka Šimeček, Jan Stárek, a Pavel Mothejl od nich jsem se mohl učit, jak se fotí motorsport. Nikdy jsem...

číst více
RADEK A LENKA – SVATBA

RADEK A LENKA – SVATBA

Malá galerie z netradiční, malé, covidové svatby. Nevěsta, ženich a pět svatebčanů. Krásný zámeček Chateau Mcely a nádherné počasí.  Radkovi a Lence přeji hodně štěstí a zdraví.  ps: na konci této galerie najdete odkaz na všechny fotky ze svatbySleduj mě na instagramu...

číst více
PEAKDESIGN VÝLET PRO DOBROU VĚC

PEAKDESIGN VÝLET PRO DOBROU VĚC

Peakdesign a @losmichalos uspořádali výlet v okolí Soběslavi, který pomáhal. V pátek večer jsme se sjeli v kempu v Soběslavi, společně opekli buřty, popili pivo, Tullamorku, víno.. atakdál... Přečkali jsme mrazivou noc, užili si krásné ráno a když dorazil zbytek,...

číst více

0 komentáøù

Odebírej nové články a akce na presety

Odebírej nové články a akce na presety

Nebudu Tě moc často otravovat, ale když tu bude něco zajímavýho, dám Ti vědět.

Děkuji za podporu!