První trénink českého týmu a novináři na Euru

Červen 09, 2016

Navenek nejsou moc vidět, ale jejich práci vidí každý z vás. Je jedno, zda to je fotbal, hokej, nebo jakákoliv jiná sportovní i nesportovní událost.

Ukážu vám, jak vypadá pohled novinářů a na novináře, kteří dokumentují ME pro vás diváky. Patřím do mediálního týmu reprezentace, který má na starost přibližovat dění ne Euru veřejnosti. Ve Francii jsou ale desítky dalších českých novinářů, pracujících pro různá média. Česká Televize, iSport, deník Sport, iDnes, Radiožurnál a plno dalších. Pro ty je tu zřízený mediální dům, který leží přímo u tréninkového stadionu českého týmu. Novináři tu mají spousta pracovních míst, bannery pro rozhovory na kameru i sál pro tiskové konference.

Novináři přijíždí pár dní před příjezdem týmu a jsou puštěni si prohlédnout hotel hráčů, tréninkové prostory, nebo šatnu týmu. Vzniknou první foto a video-reportáže. Pak všichni čekají na příjezd fotbalistů, aby pořídili první rozhovory, fotky a záběry.

PŘIDEJ SI MĚ NA FB: www.facebook.com/blackartcz

Je tady první trénink. Ten měli novináři i veřejnost volně přístupný. Novináři, aby si udělali dostatek fotografií a záběrů. Většina tréninků je pak uzavřena, nebo pro média otevřena prvních 15 minut. Na tento trénink se přišly podívat necelé 4 tisíce, většinou místních, lidí.

Po tréninku následují mediální aktivity, kdy se novinářům věnují vybraní hráči v mediálním domě. Zde se odehrávají tiskové konference, rozhovory na kameru, nebo na diktafony pro rádia a noviny.

Po rozhovorech náš tým společně s novináři pracuje na rozhovorech a fotkách. Když dopracuje poslední novinář, nebo v předem určený čas zavíráme tiskové centrum a opouštíme stadion.

Díky dlouhému času jsem docílil světlé fotky i v úplné tmě. Vlajky jsou pohybem rozmazané. K takové fotce potřebujete stativ. Stačí nějaký malý, já používám gorillapod. Dobré je pak nastavit si samospoušť, aby jste si do foťáku nedrkli při focení. Podobné nastavení lze použít na jakékoliv focení v noci, kde nehýbete foťákem. Dají se takto fotit například i blesky.

Je 1h ráno a jdem spát.. dobrou 🙂

Chcete další report? Tak sdílejte.

PŘIDEJ SI MĚ NA FB: www.facebook.com/blackartcz

díky

pozn.: všechny fotografie v článku jsou foceny FujiFilm X70

fujifilm_16499150_x70_digital_camera_black_1210899

Podobné články

SK SLAVIA x INTER MILÁN / LIGA MISTRŮ

SK SLAVIA x INTER MILÁN / LIGA MISTRŮ

SK SLAVIA x INTER MILAN / LIGA MISTRŮ V této galerii najdete také záběry mimo samotnou hru. Soustředil jsem se i na emoce fanoušků a nestandardní záběry. Tak se bavte a připomeňte si, jak Slavia konkuruje TOP týmům na světě. další mé fotky na...

číst více
ČESKO x SEVERNÍ IRSKO 2:3

ČESKO x SEVERNÍ IRSKO 2:3

ČESKO x SEVERNÍ IRSKO 2:3 Dvě rozdílné půle. První nám moc nevyšla, ale docela důležité bylo, že se z toho kluci nepo.. zabrali a v druhém poločase byli lepší. další mé fotky na instagramu @blackartcz

číst více

0 komentáøù

Odebírej nové články a akce na presety

Odebírej nové články a akce na presety

Nebudu Tě moc často otravovat, ale když tu bude něco zajímavýho, dám Ti vědět.

Děkuji za podporu!