Česko – Chorvatsko 2:2 – očima fotografa

17 června, 2016

Ve čtvrtek ráno jsme vyrazili směr Saint-Étienne, kde se v pátek od 18hod hraje zápas Česko vs. Chorvatsko. Je to necelých 500km a cestu jsem prospal. 🙂

Hodně fotografií z Fuji X70 fotím s přednastaveným filtrem classic chrome a pak ještě doladím v aplikaci VSCO

Dorazili jsme po poledni, ubytovali se a jeli na trénink české repre udělat nějaké záběry. Pak na večírek do Českého Domu v Lionu a kolem 1 hodiny ráno jsme zpět na hotelu. Mám ještě práci, takže do 3 do rána dělám na počítači. Ráno mě vzbudil řev fanoušků Chorvatska. Ti čeští asi ještě spali po náročné noci a Chorvati podle mě ani spát nešli 🙂

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/269581510″ params=“color=ff5500&auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false“ width=“100%“ height=“166″ iframe=“true“ /]

Snídani jsem si dal v kavárně na náměstí a nasával sluníčko. Teď jen čekám, zda nebude přes zápas zase pršet. Fotit v dešti je hroznej voser. Jednak máte naIMG_20160617_133135 všem pláštěnku a k ničemu se pořádně nedostanete, nemůžete posílat fotky, protože počítač nevyndáte a tak vůbec. Prostě je to na prd! Mám malou vychytávku na rychlé posílání fotek, která jde aplikovat i za deště pod pláštěnkou. Malej kabílek – na jedné straně USB do telefonu a na druhé USB do foťáku. Po vyfocení dobré fotky jsem schopný fotku odeslat během půl minuty kolegům, kteří mají na starosti naše FB stránky, nebo Instagram a Web.
V médiích totiž platí: Čím dřív, tím líp. Takže tohle je fakt skvělá vychytávka.

 

Zavírám noťas a balím se z hotelu. Frčíme na stadion vyfasovat fotopozice a čekat na zápas.. a za chvíli se zase ozvu.

… 13:00 – Jsme v press centru a čekáme. Na zápase musíme být několik hodin předem. Před zápasem je porada všech fotografů, kde nám šéf z UEFA řekne pravidla, co je povoleno, co zakázáno a kudy jít na své pozice, které si za chvíli začneme vybírat. Dnes bych chtěl sedět pod sektorem českých fanoušků na delší straně hřiště u hranice vápna. (To se mi podařilo)
Čeká se dlouho, takže zábava mezi českými kolegy jede. Vtípky, karty, i zpracování fotografií z minulých dní. Někdo jde fotit fanoušky před stadion a někdo poslouchá muziku.

Je to tu a jdeme na plac. Na svá místa jdeme hodinu před zápasem. Po první 3/4 totálně nudnýho zápasu jsem si už říkal, že mám na kartě velký prd a že to bude tragédie. Kdo koukal na ČT, tak po střídání Škody a Necida, to tam začalo padat. První náš gól, který dal Milan Škoda, byl snižující na 1:2 a moc ho neslavil. Běžel rychle ke středu, aby se rozehrálo a zbytečně nezdržovalo.
Když se ale trefil Tomáš Necid z penalty, rozběhl se přímo proti mně! Spoušť jsem držel asi 5 vteřin v kuse a ve chvíli, kdy se přiblížil na 7-8 metrů, jsem vytáhl druhý foťák s kratším objektivem a udělal fotku, jak se Škoda a Necid radují spolu – čelo na čelo. 🙂 V tu chvíli jsem věděl, že tohle mi stačí a na kartě mám aspoň jednu fotku, se kterou budu spokojený.

Přesně v tuhle chvíli přichází na řadu kabílek. Propojím foťák a telefon, ihned se mi ukážou poslední fotografie a já si vyberu 3..4… kliknu import a během 10 vteřin je mám v telefonu. S kolegy, kteří mají na starosti sociální sítě, máme vytvořenou FB skupinovou konverzaci a já fotky posílám rovnou tam. Uběhne cca 30-50 vteřin a kluci fotky poustujou na FB a Instagram české repre.

Je po zápase, fotky mám hotové a společně s českými kolegy z ostatních médií zdravíme 🙂
image

Teď nás čeká pětihodinová cesta zpět do Tours.

Dobrou noc 🙂

a tady jeste par fotek:

Podobné články

VILTROX 75MM F1,2

VILTROX 75MM F1,2

Před 14 dny se mi pod ruce dostal nový objektiv značky Viltrox pro fotoaparáty Fujifilm. Konkrétně šlo o objektiv 75mm f1,2 s AF. Asi tady nechci psát konkrétní specifikace, které se uvádějí v návodech a na krabičkách. Rád bych ale napsal pár slov z pocitu vlastního...

číst více

0 komentáøù